Πρωτοχρονιάτικη πίτα του Ελληνοαμερικανικού Επιμελητηρίου
![](https://www.iatropedia.gr/wp-content/uploads/2017n/01/αμερικ-3-666x399.png)
Παρουσία εκατοντάδων επιχειρηματιών, πολιτικών και δημοσιογράφων έγινε χθες βράδυ η ετήσια εκδήλωση του Ελληνοαμερικανικού Επιμελητηρίου σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας. Ο οικοδεσπότης κ. Σίμος Αναστασόπουλος και ο νέος πρέσβης των ΗΠΑ στην χώρα μας, ευχήθηκαν το 2017 να είναι καλύτερο από το προηγούμενο έτος και ο κ. Αναστασόπουλος δεν παρέλειψε να αναφερθεί στην ανάγκη να γίνει η Ελλάδα πιο φιλική στο "επιχειρείν" ώστε να υπάρξει η αναγκαία ανάπτυξη.