«Ενδοσχολική βία και εκφοβισμός. Μορφές του φαινομένου και τρόποι αντιμετώπισης»
![](https://www.iatropedia.gr/wp-content/uploads/2015n/11/6e7dc86a112f1ca0468b66083d81b5fb-666x399.jpg)
Την εκδήλωση θα χαιρετήσει ο Δήμαρχος Αμαρουσίου, Πρόεδρος της ΚΕΔΕ κ. Γιώργος Πατούλης. Επίσης ο Διευθυντής του Διεθνούς Κέντρου Ολυμπιακής Εκεχειρίας, Δρ. Κωνσταντίνος Φίλης και η Αργυρή Ολυμπιονίκης πόλο, Πρόεδρος του Συλλόγου Ελλήνων Ολυμπιονικών Βούλα Κοζομπόλη.
Στην ημερίδα θα μιλήσουν:
-Η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Αθλητισμού Ρένα Χαλιώτη
– Η υπεύθυνη εκπαιδευτικών προγραμμάτων Διεθνούς Κέντρου Ολυμπιακής Εκεχειρίας Ντόρα Πάλλη
-Η Επίκουρος Καθηγήτρια Παιδιατρικής – Εφηβικής Ιατρικής , Επιστημονική Υπεύθυνος Μονάδας Εφηβικής Υγείας (Μ.Ε.Υ.) Β’ Παιδιατρική Κλινική Παν/μίου Αθηνών, Νοσοκομείο Παίδων»Π.&Α Κυριακού Άρτεμις Τσίτσικα
-Η Ολυμπιονίκης πάλης, Γ.Γ. του Συλλόγου Ελλήνων Ολυμπιονικών Βούλα Ζυγούρη.
–